WIADOMOŚCI SZKOLNE

15 IX 2006

Sprzątanie świata - Polska edycja 2006/2007 start: 15-16-17 września

Grono Pedagogiczne oraz Społeczność Uczniowska Szkoły Podstawowej w Lisewie Kościelnym jak co roku biorą czynny udział w akcji : Sprzątanie świata - Polska edycja 2006/2007

05 VI 2006

85 rocznica założenia Szkoły Podstawowej w Lisewie Kościelnym

Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Społeczność Uczniowska Szkoły Podstawowej w Lisewie Kościelnym mają zaszczyt zaprosić na uroczystość obchodów 85 rocznicy założenia Szkoły Podstawowej w Lisewie Kościelnym.
Uroczystość ta odbędzie się dnia 9 czerwca 2006 roku.
Przebieg uroczystości:

1) godz.  930 - Msza Święta w Kościele Parafialnym w Lisewie Kościelnym;
2) godz. 1100 - uroczysta akademia w sali gimnastycznej tutejszej szkoły;
3) godz. 1300 - poczęstunek w świetlicy wiejskiej w Lisewie Kościelnym.
Serdecznie zapraszamy

27 VI 2005

II Miejsce w ogólnopolskim konkursie

Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa w Lisewie Kościelnym zajęła II miejsce w rozstrzygniętym Konkursie na najlepiej przeprowadzoną "Wiosenną Zbiórkę Książek 2005", w kategorii "Szkoły i placówki oświatowe w małych miejscowościach".
Fundacja ABCXXI uhonorowała Szkołę dyplomem i nagrodą książkową.
Przyznając nagrody i wyróżnienia Komisja konkursowa brała pod uwagę zarówno ilość zebranych książek z uwzględnieniem wielkości placówki i jej lokalizacji, jak i sposób przeprowadzenia Zbiórki, min. nowatorskie pomysły, ilość zaangażowanych współpracowników, sposób nagłośnienia medialnego itp.
Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim Państwu za udział w Zbiórce. Jesteśmy przekonani, że państwa trud przyniesie dzieciom wiele pożytku i radości.

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Lisewie Kościelnym "Nasza Szkoła" zaprasza wszystkich na Festyn Rodzinny który odbedzie się 16 lipca 2005 roku w Świetlicy Wiejskiej w Lisewie Kościelnym


07 VI 2005

Konkurs na szkolną witrynę internetową toczy się przez cały rok szkolny, w miesięcznych edycjach. Co miesiąc do wygrania: sprzęt komputerowy lub oprogramowanie dla szkolnych pracowni informatycznych. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie polskie szkoły. W roku szkolnym można wygrać tylko jedną edycję konkursu
Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!

01 VI 2005

Dzień Dziecka w naszej szkole!!!

O godzinie 8.30 rozpoczęły się konkurencję portowe przygotowane w sali gimnastycznej. Godzina 10.20 zabawa w świetlicy połączona z poczęstunkiem dla dzieci , lody, ciastka, kiełbaska z grilla.

20 III 2005

Społeczeństwo informacyjne, które budujemy wspólnie od podstaw to wspaniała idea, pozwalająca na tworzenie trwałych więzi pomiędzy pojedynczymi ludźmi, instytucjami, urzędami, itd. Realizacja tak ważnej idei jest możliwa dzięki dynamicznie rozwijającej się technologii i technice informatycznej oraz globalnej sieci Internet. Wychodząc na przeciw tym wyzwaniom firma Komputronik oraz Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny mają zaszczyt zaprosić Państwa szkołę do wzięcia udziału w już II edycji konkursu "WWWEBska szkoła" - na najlepszą szkolną stronę www prezentująca okolice szkoły. Podstawowym celem konkursu jest propagowanie wiedzy o Internecie jako skarbnicy wiedzy i nowoczesnym medium komunikacji. Wszystkie informacje o konkursie są dostępne w regulaminie pod adresem http://konkurs.komputronik.pl

[Rozmiar: 21068 bajtów]


7 III 2005

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu organizowanego przez Internetowy Serwis dla Nauczycieli "Edukator". KONKURS na najciekawszą szkolną stronę WWW

Motywem przewodnim konkursu jest hasło: "Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele - działamy razem dla wspólnego dobra". Przewidziane są nagrody m.in. w postaci programów komputerowych, przydatnych w szkolnej pracowni komputerowej. Szczegóły związane z konkursem dostępne są na stronie: http://www.edukator.org.pl/konkurs.html


7 V 2004

BOJE DZIECI

Na stadionie OSiR w Złotnikach Kujawskich odbyły się trójbój i czwórbój lekkoatletyczny dla uczniów szkół podstawowych.
W zawodach w trójboju uczestniczyli dziwczęta i chłopcy urodzeni w roku 1993 i młodsi. Była to kolejna impreza z cyklu Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej, w ramach których walczą uczniowie wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Złotniki Kujawskie Na tróbój składały się konkurencje:
- bieg na 60 metrów;
- skok w dal;
- rzut piłeczką palantową.
W kategori dziwcząt zajeliśmy 4 miejsce, chłopcy zajeli 3 miejsce.Indywidualnie najepszy był Jacek Grzywacz, który zdobył 161 pkt. W czwórboju (bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 600 lub 1000m) zmagały sie dzieci urodzone w roku 1991 i młodsze. W kategori dziewcząt zajeliśmy 5 miejce chłopcy zajeli 3 miejsce.

8 III 2004

DZIEŃ KOBIET


11 I 2004

Dzisiaj w Ginazjum w Złotnikach Kujawskich odbył się 12 finał WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIATECZNEJ POMOCY. Nasza szkoła podobnie jak inne placówki z naszej gminy, przygotowała program artystyczny oraz prace na licytacje.

Rozmiar: 35243 bajtów

Zaprezentowaliśmy występy gimnastyczne, pokazy tańca latynoskiego oraz skecz pt.: ROKI!

Rozmiar: 25475 bajtów


19 XII 2003

Dzisiaj pożegnaliśmy dwóch pracowników odchodzących na emeryturę: panią mgr Urszulę Dąbrowską oraz pana mgr Romana Głodka. Oboje przepracowali blisko trzydzieści lat w naszej szkole, byli dla nas autorytetem oraz oparciem w pracy zawodowej ale i prywatnie.

12 XII 2003

Dzisiaj w naszej szkole gościł Wójt Gminy Złotniki Kujawskie pan Henryk Styrna. W ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom" dzieci mogły posłuchać ulubionych tekstów naszego Wójta.

Rozmiar: 12240 bajtów

Po spotkaniu z dziećmi odbyło się spotkanie z zarządem Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Lisewie Kościelnym, które dotyczyło współpracy pomiędzy gminą a organizacją pozarządową.

28 X 2003

Dzisiaj nasza szkoła miała zaszczyt gościć Biskupa Wojciecha Polaka. Wyjątkowo budującym było spotkanie ks. Biskupa z dziećmi i nauczycielami.

Dzieci w ramach przygotowanego programu zrelacjonowały pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny, z okazji 25 lecia Pontyfikatu.

Ks. Biskup Wojciech Polak w swoim słowie wskazał jak wielkie znaczenie w tym, kim może i powinien być człowiek, wielką rolę odgrywa szkoła. Śpiewał i dawał tego przykłady, że w szkole mieszka Święty Duch."

16 X 2003

Dzisiaj zakończono budowę chodnika łączącego budynek główny szkoły z oddziałem przedszkolnym. Cała inwestycja została przeprowadzona przy udziale materiałów pochodzących od mieszkańców oraz w mniejszej części środków szkoły.

Rozmiar: 8977 bajtów
Jak widać poniżej prace wymagały przygotowania podłoża, do tego celu musieliśmy zorganizować ciężki sprzęt oraz wywózkę ziemi z wykopu.


13 X 2003

Dzisiaj w naszej szkole odbyło się Pasowanie Pierwszaków połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.

Rozmiar: 39849 bajtów

Na uroczystości tej pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny poprzedzający ślubowanie. Zerówka przygotowała małe wystąpienie dla nauczycieli w związku z ich świętem po którym "maluchy" wręczyły symboliczny kwiatek nauczycielom.

Rozmiar: 33357 bajtów


26 IX 2003

Dnia 26 września 2003 roku o godzinie 11.30 z naszej szkoły wyjechali reprezentanci. Na zawody o nazwie sztafeta przełajowa jechało 10 chłopców i 10 dziewczyn. Na podium weszli nasi chłopcy zajmując 3 miejsce a dziewczyny wypadły trochę gorzej, bo zajęły 4 miejsce. Ale to nie koniec, czekają nas jeszcze zawody w piłce nożnej dziewcząt i zawody w ping-ponga. Myślę, że zajmiemy dobre miejsca.

przygotował: Krzysztof Zieliński


22 IX 2003

Bydgoski Sąd Rejonowy zarejestrował Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Lisewie Kościelnym "NASZA SZKOŁA". Stowarzyszenie chce krzewić działalność edukacyjną i kulturalną w wiosce.
- Mamy już 48 członków, którzy chcą pracować na rzecz naszej społeczności - powiedział "Pomorskiej Andrzej Puc, prezes stowarzyszenia. "NASZA SZKOŁA" wybrała 15 - osobowy zarząd. Wiceprezesami zostały: Halina Wojnarowska i Grażyna Zielińska. Funkcję sekretarza pełni Hanna Głodek, zaś skarbnika Krzysztof Branecki. Stowarzyszenie koncentrować się będzie m.in. na zdobywaniu pieniędzy na funkcjonowanie szkoły, integrowaniu lokalnej społeczności, wspieraniu szkoły i propagowaniu jej edukacyjno-wychowawczego dorobku. "NASZA SZKOŁA" już wkrótce zamierza zwrócić się do różnych fundacji z wnioskiem o dofinansowanie programów edukacyjnych.

przedruk - Gazeta Pomorska


20 VI 2003

Artykuł , który ukazał się w Gazecie Pomorskiej

Na zdjęciu poniżej p. Halina Wojnarowska, p. Hubert Ojczenasz, p. Krzysztof Kruszczyński malują podłogę specjalna farba odporną na ścieranie.

maj 2003


2 IV 2003

Od poniedziałku 31 marca do 2 kwietnia w naszej szkole odbywały się Rekolekcje Wielkopostne. Zajęcia w szkole poprzedzały nauki w kościele oraz dopełniały czas uczniom po tych naukach. W czasie zajęć w szkole przeprowadzony został konkurs wiedzy o kard. ks. Stefanie Wyszyńskim. Najlepszą wiedzą wykazali się: Michalina Walaszczyk i , osoby te zostały nagrodzone. Dzieci w czasie zajęć wykonywali własnoręcznie różańce z różnych materiałów.

1 IV 2003

Dzisiaj odbyło się zebranie rodziców dotyczące "OGNISKA MUZYCZNEGO" działającego przy naszej szkole. Dotyczyło one spraw organizacyjnych związanych z rekrutacją dzieci chętnych uczyć się gry na pianinie.

Oto podstawowe informacje :

Zajęcia prowadzić będzie nauczycielka Sztuki ze Szkoły Podstawowej nr 26 w Bydgoszczy Pani mgr Magda Ocalewska (mgr wychowania muzycznego).

Program

Program przygotowany jest dla wszystkich grup wiekowych: dzieci, młodzieży i dorosłych. Nauka prowadzona jest od podstaw oraz jako kontynuacja nauki wcześniej przerwanej. Od ucznia przystępującego do nauki nie jest wymagana żadna wiedza muzyczna ani umiejętność czytania nut. Nauka obejmuje zarówno umiejętności praktyczne, jak i wiedzę teoretyczną z zakresu: muzyki rozrywkowej, popularnej a także elementów klasyki. W trakcie nauki uczeń sukcesywnie otrzymuje odpowiednie podręczniki nutowe, piosenki z tekstami itp.

System nauczania

Lekcje odbywają się raz w tygodniu w trybie indywidualno - grupowym ; zajęcia trwają 45 minut. Rodzice mogą być obecni podczas lekcji. Instrumenty - wykorzystujemy sprzęt muzyczny renomowanych firm, na początku nauki istnieje możliwość nieodpłatnego użyczenia uczniowi instrumentu do domu. Jednak w miarę zaawansowania umiejętności należałoby posiadać własny instrument w domu do ćwiczeń.


31 III 2003

W dniu 29 marca 2003 roku w Szkole Podstawowej w Złotnikach Kujawskich odbyły się zawody dotyczące Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nasza szkoła w reprezentacji : Tomasz Pałaszewski, Marcin Matyga, Emil Piątkowski, zajęła zaszczytne drugie miejsce. Konkurs składał się z dwóch części : teoretycznej (test z wiedzy o przepisach Ruchu Drogowego) oraz praktycznej (uczniowie musieli przejechać rowerem tor przeszkód, zgodnie z obowiązującymi przepisami).

27 III 2003

WIOSENNE BIEGANIE

Na obiektach OSiR w Złotnikach Kujawskich odbył się VII Bieg Wiosny. Była to kolejna impreza sportowa z cyklu Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W jej ramach rywalizują wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy Złotniki Kujawskie. Organizatorami zmagań są miejscowa SP oraz OSiR. W zawodach każdą szkołę reprezentowało 8 uczniów z klas IV-VI. Dziewczęta biegały na dystansach 600 i 800 metrów, a chłopcy 800 i 1000 m.
Końcowa klasyfikacja:
1. SP Tuczno;
2. SP Lisewo Kościelne;
3. SP Złotniki Kujawskie;
4. SP Gniewkówiec;
5. SP Palczyn.
Z SP Lisewo Kościelne wystąpili: Kasia Mochańska, Patrycja Krupińska, Anna Twarowska, Kasia Kwiatkowska, Adam Buczek, Marcin Nadolski, Waldemar Buczek, Przemysław Walszczyk.
Opiekunem grupy jest pan Hubert Ojczenasz